Deutsch Polnisch Russisch 
 
Link ber Facebook senden
Seite twittern
 

Kruklanki – Kruglanken

Wieś została założona w 1545 r.. Z dużego i dobrze prosperującego gospodarstwa rolnego Kruklanki wywodziła się rodzina uchodźców Marenke z powieści Arno Surmmińskiego. pt. "Kudenow czyli płacząc nad obcymi wodami"


Kościół został najpierw wzniesiony w 1575 r. w stylu późnogotyckim, następnie przebudowany w 1753 i w 1874 w dużym rozmiarze odrestaurowany. We wnętrzu kościoła nie ma chóru ale za to w jego południowej części znajduje się westybul a we wschodniej zakrystia. Cokół wieży pochodzi najprawdopodobniej z czasów, kiedy rozpoczęto budowę kościoła, dwa kolejne piętra zostały dobudowane około roku 1600 a zabudowę szczytową ukończono w 1915 r.

W czasie I Wojny Światowej kościół został poważnie zniszczony, ponieważ od listopada 1914 aż do decydującej bitwy zimowej na Mazurach w lutym 1915 r. przebiegała pomiędzy tutejszymi terenami a Węgorzewem zmienna linia frontu.


Nawę główną we wnętrzu kościoła przykrywa sklepienie kolebkowe, nawy boczne z emporami zwieńcza strop płaski.

Wyposażenie: ołtarz z początku XVII wieku.

Kirche Kruglanken 2012 (Barbara Cordes)
 
 
Akzeptieren

Diese Website verwendet Cookies. Durch die Nutzung dieser Webseite erklären Sie sich damit einverstanden, dass Cookies gesetzt werden. Mehr erfahren