Deutsch Polnisch Russisch 
 

 

Manufaktura w Pałacu w Nakomiadach

Straße:
Nakomiady 7 B
PLZ:
11-400
Ort:
Kętrzyn
Land:
Republik Polen
Kontaktdaten:
Telefon:
+48 661 255 653
Webseite:
http://nakomiady.pl
E-Mail:
palac@nakomiady.pl
Już na początku XVIII wieku powstała w Nakomiadach manufaktura ceramiki, która do produkcji cegieł wykorzystywała miejscowe złoża gliny. Tradycję tą podtrzymali obecni właściciele pałacu. Produkowany jest tutaj typ pieców gdańskich ozdabiany ręcznie malowanymi wzorami, które odpowiadają ówcześnie panującemu stylowi holenderskich glinianych naczyń i kafli.

Proces produkcji rozpoczyna się do sporządzenia modelu i wykonania określonej formy. Poszczególne płytki są odlewane, a następnie wystawnie i precyzyjnie ozdabiane ręcznie, tak samo jak przed wiekami. Dlatego też każdy piec jest wyjątkowy.

Wszystkie produkowane tu piece są replikami oryginalnych pieców, które dawniej znajdowały się w różnych pałacach i dworach w Prusach Wschodnich i Zachodnich. W ten sposób utworzony został piec „Kantor" na wzór pieca gdańskiego z Domu Uphagena w Gdańsku, a cylindryczny piec „Grazymy" jest kopią pieca z XVIII wieku. Istnieje osiem podstawowych typów, w tym kilka replik pieców, takich jak te w Nakomiadach, Stolnie czy Bęsi. Dzięki nimi nadal żywy jest styl życia oraz kultura i tradycje Prus Wschodnich. Wytarzane są także kuchenki i obudowy kominkowe.

Seite 2 von 2
Handbemalte Kacheln
Kachelfries im Badezimmer
Keramik-Lichtschalter
 
 
Akzeptieren

Diese Website verwendet Cookies. Durch die Nutzung dieser Webseite erklären Sie sich damit einverstanden, dass Cookies gesetzt werden. Mehr erfahren